Kamera Güvenlik Sistemleri

Kamera güvenlik sistemleri kapalı devre çalışabildiği gibi, cep telefonu kamera izleme ve uzaktan kamera yazılımı ile de kontrol altına alınabilmektedir. Farklı kullanım alanları mevcuttur. Cctv güvenlik kamera sistemleri, Konutlar, kurumsal işletmeler, bireysel işletmeler, kamu kurumları gibi birçok alanda kullanılmaktadır. 

İp Kamera

İp kamera sistemleri dijital yapıdadır, kodlama ve iletişim dijital olarak gerçekleşir. İp Kamera markasının kendi protokolü veya Onvif protokolü olarak haberleşir.
Güvenlik kamerasının ayarlarına doğrudan erişilebilir. Renk, kontrast, ortama göre ışık ayarı, gece gündüz ayarları, çözünürlük değerleri, hareket alanları, şifreleme vb..
2 megapixel ( Full Hd ), 4 megapixel, 5 megapixel, 6 megapixel, 8 megapixel (4K) , 12 Megapixel, 16 megapixel, 20 megapixel, 24 megapixel, 32 megapixel vb.. çözünürlükleri mevcuttur.
İp network kameralar ile video analiz yapılabilmektedir. Sanal hat, Başıboş dolaşma, Şüpheli nesne bırakma, Kamera Çevre Güvenlik, Kişi sayma, Araç sayma, Yüz tanıma, Plaka tanıma özellikleri mevcuttur.

Analog Ahd Kamera

Analog kameraların kodlama sistemi dijital, haberleşme sistemi analog yapıdadır. Analog, Ahd, Tvi, Cvi haberleşme protokollerini destekler. Ahd kameralar, Tvi-Cvi protokolündeki bir kayıt cihazı ile çalışamaz. Veya Tvi protokolündeki bir kamera Ahd-Cvi protokolündeki bir kayıt cihazı ile çalışamaz. Ancak kayıt cihazlarında diğer protokolleri de barındırması durumunda otomatik veya manuel olarak seçimle çalıştırılabilmektedir. 2 megapixel ( Full Hd ), 4 megapixel, 5 megapixel, 6 megapixel, 8 megapixel (4K) çözünürlükleri mevcuttur.
Genellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler veya bireysel kullanıcılar için tercih sebebidir